Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Україна остання в Європі за купівельною спроможністю населення

30 жовтня, 2019, 11:06

Україна опинилась на останньому місці серед 42 країн Європи за купівельною спроможністю.

Про це свідчать дані дослідження GfK Purchaseing Power Europe 2019. Як вказано, у середньому на рік європейці мають у своєму розпорядженні на витрати та заощадження 14 739 евро (близько 397 тис. грн). Найвища купівельна спроможність у мешканців Лихтенштейну, Швейцарії та Люксембургу – 67 550 евро (1 млн 823 тис. грн), 42 067 евро (1 млн 135 тис. грн) та 35 096 евро (947 тис. грн) відповідно.

Україна ж посідає останнє місце за купівельною спроможністю на душу населення з сумою в 1830 євро (приблизно 49 тис. грн), яка у 8 разів менша за середньоєвропейську. Відповідно до цих даних, українці витрачають близько 4 тис. грн на місяць. Сума відповідає мінімальній зарплатні та реальному прожитковому мінімуму. Поруч з нами в рейтингу також знаходяться Молдова та Косово зі схожими соціальними стандартами.

Як відомо, у Державному бюджеті України на 2020 рік передбачено мінімальну зарплату на рівні 4723 грн та прожитковий мінімум, до якого прив`язані пенсії та інші соцвиплати, на рівні 2189 грн.

Очевидно, що такі показники не можуть задовольнити навіть мінімальні потреби населення, тим більше вплинути на купівельну спроможність. Незважаючи на те, що влада визнає необхідність підвищення прожиткового мінімуму щонайменше вдвічі, у бюджеті передбачено його зовсім незначне зростання.

Низька  купівельна спроможність у свою чергу прямо б’є по малому та середньому бізнесу України, оскільки більшість мешканців не можуть собі дозволити  витрачати гроші на товари та послуги. Це замкнуте коло не дає розвиватись вітчизняній економіці.  Втім, наступ на соціальні й трудові права, а також інтереси самозайнятих, може бути вигідним великому бізнесу та транснаціональним корпораціям.

Федерація профспілок України у свою чергу наполягає на врахуванні при доопрацюванні проекту бюджету пропозицій щодо встановлення з 1 січня 2020 року:

 • – розміру прожиткового мінімуму на рівні не менше 5640 грн
 • – мінімальної заробітної плати у розмірі не менше 7276 грн

Профспілки нагадують, що саме завдяки їх чіткій позиції у 2017 році мінімальну зарплату було збільшено у двічі. І до жодних негативних наслідків, як то масового закриття бізнесу, це не призвело.