Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

“Укроборонпром” під пильним оком профспілок

01 березня, 2017, 17:23

Проблемні питання космічної, суднобудівної та авіаційної галузей України обговорили на круглому столі у Федерації профспілок України 28 лютого. Зустріч пройшла за ініціативи Центру захисту трудових і профспілкових прав ФПУ. Модератором круглого столу виступив заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко.

У ході дискусії учасники обговорювали питання бюджетного фінансуванні підприємств оборонно-промислового комплексу, зокрема адресного і прозорого розподілу коштів оборонного замовлення, з метою підтримки промислових підприємств стратегічного значення і збереження їх висококваліфікованих трудових колективів.

Учасники круглого столу вимушені були констатувати, що з 130 підприємств «Укроборонпрому» лише 56 є прибутковими, однак навіть вони сьогодні змушені відправляти співробітників у відпустки за власний рахунок через недостатність фінансування держзамовлень. До того ж борги з виплати заробітної плати на цих підприємствах чималі, лише в Харківській області, за данними Держпраці, вони сягають більше 100 млн. гривень.

Присутні підкреслили особливу роль Уряду, як роботодавця, щодо забезпечення роботою і фінансуванням оборонних підприємств, та необхідність запровадження загальнонаціональних програм для збереження робочих місць у галузях реального сектору економіки, які формують оборонний потенціал країни.

Здається, це почав розуміти і сам Уряд. В лютому змінили 14 директорів підприємств, що входять до концерну «Укроборонпром». На думку фахівців, це повинно стати першим кроком для виведення його з фінансової кризи.

За результатами круглого столу, профспілчани сформульували конкретні пропозиції органам державної влади щодо вирішення проблемних питань оборонно-промислового комплексу, та обговорили подальші шляхи співпраці профспілкових лідерів із народними депутатами України, задля більш ефективного відстоювання прав трудових колективів.

Загалом, на думку і експертів і профспілчан, потужності оборонно-промислового комплексу України потенційно дозволяють випускати щонайменше вдвічі більшу кількість продукції. Отже, при ефективному управлінні він повинен приносити прибутки, та платити гідну заробітну плату працівникам, а не відправляти їх у вимушені відпустки.