Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки відстояли атомну галузь України

28 серпня, 2017, 12:13

Напередодні Дня Незалежності перемогу у боротьбі за збереження галузі відзначили атомники. Ввечері 23 серпня, Комісія Держгеонадр подовжила дозвіл ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» на видобуток надр з Мічурінського та Центрального родовищ (Інгульська шахта), а також Ватутінського родовища (Смолінська шахта).

Дозвіл дійсний протягом 20 років. Протокольне рішення комісії на підписі у керівника Держгеонадр. Шахтарі мають відновити роботу після свят.

Нагадаємо, що Держгеонaдрa кількa рaзів поспіль не могли зібрaти комісію для ухвaлення рішення про нaдaння ліцензій урaновим шaхтaм Кропивниччини. Через це, шахти не працювали майже три місяці, а збитки комбінату становлять 300 млн грн.

Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості України відразу долучилась до боротьби за порятунок шахт. Було надіслано чимало листів і в Кабмін і в адміністрацію Президента України. Завдяки активній позиції Атомпрофспілки, ситуація набула широкого розголосу, що привернуло увагу глобальних профспілок. До боротьби долучився Глобальний Союз IndustriALL . Він теж звернувся до української влади з вимогою підтримати шахтарів, які останні тижні майже щодня проводили акції протесту.

«Люди були доведені до відчаю, зневірені діями влади по зміцненню економіки держави, та готові на самі непередбачувані протестні дії задля захисту своїх конституційних прав на працю», – зауважив голова Атомпрофспілки Валерій Матов.

Потужна акція протесту відбулась 18 серпня, під Кабміном в день засідання Уряду, де шахтарі, стукаючи касками, вимагали видати прямий дозвіл на роботу. Проте, такого рішення урядовці тоді не прийняли. Вони лише призначили чергове засідання комісії Держгеонадр.

А поки комісія збиралась, Атомпрофспілка, та глобальні профспілки продовжували бомбардувати владу листами.

23 серпня Комісія одноголосно подовжила дозвіл ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Це рішення –перемога колективів шахт, та свідчення того, що профспілки є серйозним важелем боротьби за права трудящих.


«Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – державне підприємство, один з 28 уранодобувних центрів світу, серед яких він перебуває в першій десятці, а також є найбільшим в Європі. Єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Вироблений підприємством концентрат природного урану забезпечує 40% потреб АЕС країни в урановій сировині для виробництва ядерного палива. Минулого року, вклад АЕС в загальний обсяг сгенерованої електроенергії в країні склав більше 52%.