Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

І знову про мінімалку: підвищення чи коригування на інфляцію?

08 вересня, 2017, 11:59

Уряд пропонує підвищити мінімальну заробітну плату до 3764 гривень після прийняття законопроекту про пенсійну реформу. Про це повідомив в ході години запитань до уряду у Верховній Раді міністр соціальної політики Андрій Рева, відповідаючи на питання про зменшення коефіціенту страхового стажу, передбаченого пенсійною реформою.

«Ми пропонуємо перестати гратися з коефіцієнтом і повернутися до єдиного принципу – підвищення заробітної плати. Лише це дає можливість людям праці жити краще, так і отримувати додаткові кошти без штучних коефіцієнтів для підвищення пенсій, і перший крок після того, як ми проголосуємо за реформу – це підвищення базового розміру заробітної плати до 3764 гривень цього року», – повідомив міністр.

Так, згідно з текстом Бюджетної резолюції 2018-2020, мінімальна заробітна плата становитиме 3723 гривні у 2018 році, 4173 гривні — у 2019 та 4425 гривень у 2020 році.

Ідея підвищувати заробітну плату гарна, але чи вистачить такого збільшення? Адже, згідно даних, які оприлюднила завідувач відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАНА Людмила Черенько, рівень бідності в Україні складає 58% і продовжує зростати.

Інші цифри звучали 31 серпня, на засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, коли обговорювались пропозиції сторін соціального діалогу до бюджету на наступний рік. Пропозиції профспілок повідомив Заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін.

В пропозиціях до держбюджету на 2018 рік, СПО об’єднань профспілок наполягає на встановленні мінімальної заробітної плати на рівні не нижче розміру фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З урахуванням прогнозного рівня інфляції на 2017 рік, станом на 1 січня 2018 року фактичний прожитковий мінімум становитиме більше 4000 грн, а точніше 4030,82 грн.

Цю пропозицію поділяють навіть в Українському союзі промисловців і підприємців.

«Политика должна поставить амбициозную цель: вернуть украинцев из трудовой миграции. Единственный способ сделать это – дать людям возможность достаточно зарабатывать в своей стране», – зауважив на міжнародній конференції «Політика у сфері мінімальної заробітної плати в Україні» Голова Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

Цифра, озвучена профспілками, ретельно прораховувалась. Були взяті всі статистичні дані, враховано показники інфляції, обчислені всі необхідні платежі.

Причина розходження з Урядової цифрою проста. В бюджетній резолюції використано лише показник прогнозованої інфляції. Профспілки ж використали і показник реальної інфляції за перше півріччя цього року.

Саме тому, профспілки наполягають саме на своїх розрахунках. Адже, якщо взяти цифру, запропоновану Урядом – українці, що працюють на мінімалку, знову будуть отримувати зарплату менше фактичного прожиткового мінімуму.

Поки Уряд розмірковує над пропозицією профспілок, озвучена цифра, та чіткі розрахунки, привернули увагу народних депутатів. Так, голова президентської фракції, народний депутат Артур Герасимов, заявив під час засідання Погоджувальної ради, що їх політсила буде вимагати в Уряду підвищення мінімальної заробітної плати до 4000 грн.