Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Уряд визначає права профспілок без їх участі

19 грудня, 2016, 17:10

Кабінет Міністрів України порушив Генеральну угоду «про соціальний діалог» між Урядом та Спільним представницьким органом профспілок. До Верховної Ради Кабміном направлено законопроект №5511 «про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо трудових прав)». Даний документ розроблений Урядом для наближення законодавства України до норм ЄС.

Акцентуємо увагу, що зазначений законопроект не надсилався на погодження Спільного представницького органу профспілок та профоб’єднань. – зазначають у Департаменті захисту соціально-економічних прав ФПУ

Зазначеним законопроектом, зокрема, вносяться зміни до критеріїв масового вивільнення. Так, додаються критерії – з ініціативи роботодавця (одноразового або протягом одного місяця) для підприємств з чисельністю понад 300 працюючих. Разом з тим, вилучається норма щодо вивільнення протягом трьох місяців 20 і більше відсотків працівників.

Розширено перелік інформації, що має бути надана профкому. Зокрема, копії повідомлення про масове вивільнення; відомості про мотиви (а не лише причини) наступних вивільнень. Також профспілки отримуватимуть інформацію про критерії визначення працівників, які підлягають звільненню, кількість і категорії працівників, що однозначно підпадають під звільнення, а також кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися.

Неоднозначними є запропоновані зміни до процедури консультацій із профспілками щодо такого вивільнення.

Також, законопроектом запропоновано виключити уточнення щодо завчасного подання інформації про наступні масові вивільнення. Консультації будуть проводитися лише з виборними органом первинної профспілкової організації, що фактично виключає можливість участі вищестоящих профспілкових органів у процесах масових вивільнень на підприємствах однієї галузі або території.

Але, прописуючі права профспілок на інформацію щодо масових звільнень, Уряд забув надіслати цей законопроект їм на погодження.