Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Урядова пенсійна реформа: критика профспілок

23 травня, 2017, 16:48

Профспілки дали свою оцінку презентованої Урядом пенсійної реформи, та висловили своє бачення реформування пенсій. Під час прес-конференції, що відбулась сьогодні в агенстві «УНІАН», профспілчани зауважили – зростання зарплат є одним з необхідних кроків для стимулювання збільшення надходжень до Пенсійного фонду.

Серед факторів, що мають сприяти реформуванню пенсійної системи в Україні, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий назвав розширення сфери зайнятості для населення та збільшення розміру сплати єдиного соціального внеску.

«Расширение занятости, модерирование размера уплаты единого социального взноса и роста заработной платы – эти все три механизма должны в нашей стране работать. Но правительство применяет несколько иной механизм – стимулирования более позднего выхода на пенсию за счет повышения страхового стажа для граждан.» – зауважив Григорій Осовий.

Якщо торкатись Урядового законопроекту, то серед позитивів учасники назвали осучаснення пенсій та її індексацію відносно до розміру середньої зарплати. Зокрема, передбачається щороку підвищувати пенсії не менше ніж на 50% від зростання середньомісячних зарплат, а також враховувати індекс споживчих цін.

Також, Уряд пропонує відновити соціальну справедливість щодо визначення розмірів пенсій незалежно від дати виходу на пенсію, зняти обмеження при виплаті пенсій працюючим пенсіонерам, забезпечити виключно цільове використання пенсійних коштів.

Є і негативні моменти, проти яких категорично виступають профспілки. Серед них, зменшення коефіцієнту вартості 1 року страхового стажу з 1,35% до 1,0%. Це майже на третину зменшить розмір заново призначених пенсій. Негативним профспілчани вважають і підвищення необхідного страхового стажу до 35 років, а також пенсійного віку для тих осіб, у кого стаж становить меншу тривалість, та скасування пенсій за вислугу років.

Визначення з 1 січня 2018 року мінімального розміру пенсії за віком на рівні 40% мінімального розміру заробітної плати, взагалі не відповідає діючим законам України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» та «Про прожитковий мінімум». Профспілки наполягають, що мінімальний розмір пенсії і надалі має визначатися на підставі прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Також, лишилась невирішеною проблема з поновленням професій і посад працівників, які мають право на пільгову пенсію по списках №1 і №2, що були необґрунтовано виключені прийнятою Урядом постановою №461 від 24.06.2016 р. Відповідний проект постанови підготовлено і погоджено всіма сторонами соціального діалогу, але, поки що не прийнято.

Як зауважили профспілчани, висловити свою думку більш змістовно їм заважає те, що вони досі не бачили самого документу. Вся інформація, яка в них є, надходила із ЗМІ та прес-релізів Кабміну. Тому вони з нетерпінням чекають сам законопроект, адже там може бути ще безліч цікавих деталей.