Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Урядовці і профспілчани обговорили Державний бюджет на наступний рік

14 вересня, 2017, 15:19

14 вересня пройшли консультації урядовців з представниками всеукраїнських профспілок щодо проекту Державного бюджету України на 2018 рік. Нарада відбулась у Кабінеті міністрів України, на виконання Генеральної угоди.

Відразу після початку, урядовці запевнили профспілчан, що Держбюджет-2018 – соціально орієнтований.

«Серед пріоритетів Держбюджету на наступний рік визначено захист національних інтересів та підвищення соціальних стандартів для населення», – підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Він повідомив, що проект закону про Держбюджет-2018 буде подано до Верховної Ради України 15 вересня, після чого розпочнеться його доопрацювання до другого читання, у процесі чого будуть розглянуті пропозиції профспілок.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева, звертаючись до профспілковців, зазначив, що обговорення проекту основного фінансового документу вже відбулось на рівні галузевих профспілок і в ньому зокрема передбачено зростання протягом 2018 року мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму та пенсій.

Відповідаючи урядовцям, Заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін окреслив перелік найболючіших проблем, що турбують людей, і на врахуванні яких у Держбюджеті наполягають профспілки.

Серед них зростання різниці між прожитковим мінімумом та мінімальною зарплатою, рівень мінімальної зарплати, який сьогодні не досягає рівня прожиткового мінімуму, тому потребує підняття.

Дуже болючим є питання по виплаті заборгованості по зарплаті, зокрема у вугільній, у медичній, у науковій галузях.

Керівники всеукраїнських профспілок привернули увагу керівництва Кабміну на необхідності вирішення питань працівників галузей освіти і медицини, лісової та вугільної промисловості, автотранспортного господарства, державних службовців, виробничників та підприємців. Поправки, пропозиції та зауваження профспілок до проекту Держбюджету були передані безпосередньо членам Уряду.