Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

У Брюсселі заявили про наступ на трудові права українців

18 жовтня, 2019, 10:35

Про загрозу наступу на трудове законодавство України заявили на міжнародному рівні. 

Необдумані рішення влади призведуть до соціальних потрясінь  та стрімкого зростання міграції, переконаний голова Федерації профспілок України та співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілкової сторони Григорій Осовий.

Це він підкреслив під час виступу 16 жовтня на засіданні Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок  у Брюсселі

У своєму виступі Григорій Осовий наголосив, що в Україні влада планує залишити в державній власності всього 5 % підприємств. І намагається позбутись законодавчих інструментів, які б стримували бажання збільшувати прибуток за будь-яку ціну. Мова йде  прийнятий у першому читанні законопроекту “Щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців”, який звільняє бізнес від штрафів навіть за грубе порушення законодавства про працю. А також проект нового Трудового кодексу.

Бездумна лібералізація трудових відносин на догоду іноземним інвесторам і транснаціональним компаніям  витіснить національних виробників і фермерів з вітчизняного ринку. Це призведе до закриття робочих місць і масових вивільнень працівників, наголосив лідер українських профспілок. Розширення прав роботодавців в умовах найнижчих у Європі зарплат призведе до руйнування ринку праці,  багаторазового прискорення міграції та  зростання нерівності, яка обов’язково спровокує масштабні виступи трудящих.

Григорій Осовий розкритикував заяви окремих представників української влади щодо змін у трудовому законодавстві, які несумісні з позицією МОП. Зокрема, ігноруються зауваження Організації до попереднього проекту Трудового кодексу України, який наразі знято з розгляду. Як відомо, ратифікувавши 71 конвенцію МОП, Україна має враховувати їх при внесенні змін до трудового законодавства. Висновки й рекомендації Організації повинні мати пріоритетне значення.

Довідково:

Міжнародна конференція профспілок – найбільше в світі профспілкове об`єднання, створене в 2006. До її складу входять 207 мільйонів чоловік з усього світу. Штаб-квартира організації знаходиться у столиці Бельгії Брюсселі.