Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

В першу чергу права людей, якщо ні – то страйк.

19 грудня, 2016, 11:00

Неділя в Іспанії пройшла під масові протести. Десятки тисяч людей  вийшли на вулиці Мадрида проти політики  уряду щодо трудового законодавства. Дві найбільші профспілки Іспанії UGT і ССОО організували протестний марш під гаслом «У першу чергу люди та їх права».

«Ми не дозволимо уряду залишити скорочення останніх років», – сказав лідер UGT Хосе Марія Альварес.

Скорочення державних витрат та реформа трудового законодавства, які були проведені консервативним урядом Іспанії в рамках боротьби з економічною кризою за останні п’ять років, завдали удару по працівниках та їх купівельній спроможності, стверджують у профспілках. Але найбільше обурення спричинили плани влади збільшити пенсійний вік і для чоловіків, і для жінок – із шістдесяти п`яти до шістдесяти семи років.

«Ця демонстрація є лише початком процесу, який повинен закінчитися з відновленням соціальних і трудових прав, які повинні слугувати для подолання бідності.» – наголосив генеральний секретар ССОО Ігнасіо Фернандес Токсо.

Профспілки попереджають – якщо до їх вимог не дослухаються, Іспанію охопить загальнонаціональний страйк.

До речі, Іспанія не єдина країна ЄС, де профспілки виступають проти планів Уряду підвищити пенсійний вік, та зменшити соціальні виплати. 8 грудня дводенний загальнонаціональний страйк паралізував Грецію. Не працювали, ані приватний сектор, ані держслужбовці. Навіть лікарні приймали лише важкохворих пацієнтів, яким необхідна була термінова допомога. За ці дні економіка країни втратила мільони євро.

В Україні 8 грудня також пройшло під гаслами профспілок. Всеукраїнська акція “За гідне життя” зібрала під Верховною Радою профспілчан з усіх куточків країни. Головні вимоги – підняття мінімальної заробітної плати, підвищення пенсій, зменшення ціни на газ та тарифів ЖКГ.