Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

В Україні відзначають День залізничника

04 листопада, 2019, 16:28

4 листопада в Україні відмічається професійне свято працівників залізничного транспорту.

Цього дня  1861 року  з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова прибув перший поїзд на територію сучасної України.

Наразі залізничний транспорт забезпечує 56% вантажних і 43% пасажирських перевезень в Україні, а на залізниці працює більше 375 тисяч робітників. А головним органом управління залізничним транспортом в Україні є Укрзалізниця. Вона продукує 3% ВВП країни.

На жаль, працівники Укрзалізниці зтикаютья у своїй роботі з рядом труднощів, серед яких низькі зарплати та тяжкі умови праці через застарілу інфраструктуру.

Вирішувати ці проблеми держава вирішила у сумнівний спосіб – приватизувавши УЗ.  У жовтні цього року Верховна Рада приняла законопроект № 1054−1, що відмінив перелік заборонених для приватизації держкомпаній.  Серед них Укрпошта та Укрзалізниця.

Передбачається,  що залізницю розділять на три підрозділи – управління коліями, пасажирські перевезення та вантажні перевезення. Експерти та профспілковці наголошують, що такий підхід лише погіршить ситуацію. Адже приватизують з великою вірогідністю комерційно найвигідніші вантажні перевезення, а соціальні напрямки повністю втратять фінансування.

Зі схожими проблемами стикаються залізничники по всьому світу. Повністю приватна Британська залізниця вважається найгіршою в Європі. А наприкінці жовтня у Франції через зіткнення вантажівки з потягом травмувались 11 осіб. У відповідь вибухнули профспілкові протести з вимогою поліпшити умови праці, передає АР.

І саме такі дії змушують владу чи приватних власників зрештою покращувати стан залізниць. Тож бажаємо українським залізничникам сил та натхнення у профспілковій боротьбі. Лише завдяки сміливим протестам вони мають шанс на захист своїх прав та гідної праці.