Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Верховна Рада схвалила медичну реформу

19 жовтня, 2017, 12:50

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який запускає медичну реформу в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів.

«Завдання влади – зробити медицину якісною. Ми могли нічого не зробити і терпіти те зубожіння, яке є в українських лікарнях. А сьогодні вашою відповідальністю, нашими спільними зусиллями ми починаємо важку працю», – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Наголосимо, що позиція опонентів проекту медреформи за сценарієм МОЗ передбачала не заморожування системи охорони здоров’я в сьогоднішньому стані, а термінове проведення реформування, однак за іншим принципом – більш людиноорієнтованим та без ризиків ручного управління та корупційної складової, які, зазначають експерти, наявні в прийнятому сьогодні міністерському законопроекті.

Нагадаємо, профспілки розкритикували законопроект, як непрозорий і незрозумілий. Федерація профспілок України пропонувала залучити до його розробки лікарів, експертів та громадськість. Профспілка працівників охорони здоров’я провела попереджувальну акцію протесту, до якої долучились тисячі медиків з усієї України.

Профспілчани підкреслюють, вони за реформу, але за реформу системну, професійну, безпечну для кожного українця та підтриману суспільством.

«Позиція ФПУ полягає у тому, що проведенню такої масштабної реформи, як медична, повинен передувати суспільний діалог та консенсус сторін соціального партнерства – роботодавців, профспілок і Уряду. Ситуація, яка склалась на сьогодні з проведенням реформи, не задовольняє ні тих, хто працює у системі охорони здоров’я, ні пересічних громадян», – зазначив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Напередодні за ініціативи профспілок в Києві був проведений форум «За здорову націю», на якому були присутні експерти, лікарі, урядовці, громадськість та народні депутати. Під час виступів учасники наголошували, що при реформуванні медицини необхідно враховувати вітчизняний досвід та знання.

Учасники прийняли резолюцію, у якій запропоновано комплекс законодавчих пріоритетів і першочергових дій щодо недопущення знищення національної системи охорони здоров’я. Тим не менше, реформа була прийнята у тому вигляді, що не був погоджений сторонами соціального діалогу.

Окрім базового законопроекту, народні обранці також прийняли за основу щє два супутні. №6604 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів», та №7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Але їх ще будуть розглядати в другому читанні.

 Прем’єр-міністр Володимир Гройсман після голосування за законопроект №6327.