Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Верховна Рада ухвалила Держбюджет-2018 в першому читанні

15 листопада, 2017, 09:52

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про Державний бюджет України на 2018 рік. «За» проголосували 260 депутатів. Основними параметрами Урядового законопроекту є такі: оптимістичний сценарій зростання ВВП вимірюється цифрою в 3%, дефіцит передбачено на рівні 78 млрд грн., інфляція має скласти 7%, а курс долара – 29,3 грн. Мінімальна зарплата зросте з 1 січня до 3,7 тисяч гривень, а мінімальна пенсія зростатиме поступово до майже 1,5 тисяч гривень.

Тепер документ будуть готувати до другого читання, з урахуванням поправок народних обранців. Їх депутати внесли майже 2 тисячі.

Свої поправки до головного фінансового документу Держави озвучила і Федерація профспілок України. На розгляд Ради їх вніс представник ФПУ в Парламенті, народний депутат Сергій Каплін.

Серед зауважень – встановити прожитковий мінімум на рівні фактичного, який з 1 січня 2018 року має бути встановлений на рівні 3581 гривні на одну особу, а у грудні зрости до 3831. В урядових пропозиціях же закладено тільки 1700 гривень, що вдвічі нижче фактичного прожиткового мінімуму, а з урахуванням інфляції буде віддалятися від нього дуже стрімко.

Також профспілки пропонують істотне збільшення мінімальної заробітної плати в 2018 році – до 4023 гривень із січня, 4164 гривень із липня та в грудні встановити в розмірі 4305 гривень. Уряд в законопроекті запропонував підвищення мінімалки лише до 3723 гривні. Це суперечить конвенції Міжнародної організації праці, згідно якої мінімальна заробітна плата не може бути нижче ніж 60% від середньої.

Болючим є і питання фінансування освітньої та медичної галузей. 19 вересня профспілка медичних працівників України влаштувала акцію протесту під будівлею Кабміну, а 1 листопада на мирну громадську акцію протесту проти урізання Урядом обсягів освітньої субвенції на заробітну плату в 2018 році вийшли тисячі освітян Києва.

Очільник Кабміну пообіцяв врахувати зауваження депутатів і представити на друге читання вже змінений проект кошторису. На доопрацювання документу уряд має два тижні.