Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Від Президента вимагають відмовитись від Трудового кодексу, який дискримінуватиме працівників

08 жовтня, 2019, 10:26

7 жовтня до дня Гідної праці профспілки провели попереджувальну акцію  під Офісом Президента.

Активістів скандували “Ні новому трудовому!”, “Гідної праці, гідної оплати!”, “Роботи, зарплати, чиновників за ґрати!”.

Основну загрозу для найманих працівників вони вбачають у майбутньому прийнятті нового Трудового кодексу на заміну чинному КЗпП. Його розробка проходить за зачиненими дверима без участі профспілок та інших представників громадянського суспільства. І однозначно матиме негативні наслідки для найманих працівників.

Так, голова комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України Галина Третьякова вже запевнила бізнес, що “будемо трішечки наїжджати на права та дискримінувати найманого працівника”.

В ході акції голова Профспілки будівельників України Василь Андрєєв підкреслює, що права найманих працівників, навпаки, мають бути ширшими, оскільки у роботодавців завжди більше можливостей для впливу на робітників.

“Без гідної зарплати, без гідних умов праці, без можливостей для самореалізації на благо суспільству все більше і більше наших співвітчизників виїжджатиме закордон”, – підкреслив він, нагадавши, що лише за офіційною статистикою постійно проживають поза Україною 4 млн наших громадян.  

“Профспілки завжди чубляться з роботодавцями. Однак одна справа, коли це наші роботодавці, а інша – транснаціональні гіганти. Новий Трудовий кодекс пишеться саме в їх інтересах”, – зазначає Наталія Землянська, очільниця Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців. За її словами, переписування  трудового законодавства виключно в інтересах транснаціональних корпорацій призведе до фактичного рабства найманих працівників. 

 Цю тезу підтвердив активіст Профспілки працівників агропромислового комплексу,  голова осередку на заводі Coca-Cola Сергій Рудницький.

“Я як ніхто знаю, як адміністрація поводиться з працівниками, як порушують наші права. Ми не можемо допустити, щоб їм покращили умови, щоб нас пригнічувати”, – підкреслив він, зазначивши, що завдяки чинному КЗпП незаконно звільнених з заводу профспілкових активістів вдавалося поновити через суди.

В той же час Віра Корнілова, профспілкова активістка з Національної опери України, поділилась досвідом переводу артистів на строкові контракти, які в разі прийняття нового Трудового кодексу  з великою вірогідністю стануть для нас типовими. 

“В 2016 році Верховна Рада прийняла закон, який зобов’язав всіх артистів звільнитись з безстрокових трудових договорів  і укласти контракти від 1 до 3 років. І ми вже 3 роки живемо в системі координат коли немає КЗпП і кожного артиста можна звільнити у будь-який момент і без всяких підстав”, – підкреслила активістка. 

Учасники акції передали свої вимоги щодо недопустимості зміни трудового законодавства на шкоду найманих працівників та обов’язкової участі профспілок у розробці будь-яких подібних законодавчих новацій. Профспілковці й надалі будуть відстоювати права найманих працівників у визначений Конституцією та законодавством спосіб, не виключаючи акції протесту.