Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Відновив роботу сєвєродонецький завод мінеральних добрив «Азот»

02 листопада, 2017, 10:40

31 жовтня почався запуск потужностей сєвєродонецького заводу мінеральних добрив «Азот» – у листопаді виробництво планує випустити 51 000 тонн аміачної селітри.

«Мінеральні добрива, які будуть випускати, постачатимуть вітчизняним аграріям», – розповів глава правління підприємства Леонід Бугайов.

Федерація профспілок Луганської області та первинна профспілка «Азоту» багато місяців боролись за відновлення роботи заводу та виплату боргів по заробітній платі, які накопичились перед працівниками. Однак на цей час керівництвом підприємства було повідомлено лише про запуск виробництва, питання ж щодо виплат заробітних плат досі не вирішено та знаходиться на контролі профспілок.

Зокрема, погашення заборгованостей було однією з головних вимог профспілок Луганщини під час мітингу 3 жовтня.

Нагадаємо, перебої в роботі та вимушені зупинки виробництва почались на хімічних підприємствах «Азот» (ПАТ «Азот» на Черкащині,  ЗАТ Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» і ПАТ «Рівнеазот»), з серпня 2016 року. У результаті через відсутність оплати 7 березня 2017 року на заводи припинили постачання природного газу, який є основною сировиною азотних виробництв. Усі три заводи було зупинено, почав зростати борг по заробітній платі, а вітчизняні мінеральні добрива на українському ринку замінив імпортований російський товар.

Зупинка виробництв загрожувала не лише українській хімічній галузі та тисячам співробітникам азотних заводів, але й могла призвести до екологічної катастрофи. Крім того, простій заводів призвів до паралізації роботи компаній, що більшою мірою працювали за рахунок підприємств мінеральних добрив – від логістичних фірм і ремонтних бригад до енергопостачальних компаній. Зокрема, на Черкащині через відсутність оплати за електроенергію від ПАТ «Азот» без зарплат залишились майже 4 000 енергетиків регіону. Структурні підрозділи ПАТ «Черкасиобленерго» були змушені розпочати страйки.