Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Працювати доведеться до гробу

19 січня, 2017, 14:42

Чергова інформація щодо вимог МВФ знов сколихнула Україну. Особливо та частина, де йдеться про підвищення пенсійного віку. Здавалось би, в багатьох країнах Європи пенсійний вік вище за Україну, але в ЄС і вище тривалість життя. Якщо поглянути на цифри, стає взагалі сумно.

В Україні зараз проживає 42 млн. людей. Але, 25 років тому ця цифра була 52 млн. П’яту частину населення втратила Україна за роки незалежності. І при такому різкому падінню кількості українців, скорочується і тривалість життя. За цим показником Україна зараз посідає останнє місце в Європі. Навіть в деяких африканських країнах люди живуть довше.

Особливо гостро ця проблема стоїть для українських чоловіків. Двоє з п’яти не доживають до 60 років. Найбільша група ризику – чоловіки від 40 до 60 років. Якщо вам за 40 стережіться, в цій групі вмирає кожен третій чоловік. Для порівняння, в Польщі вдвічі менше, один з шести.

Якщо дивитись на ці цифри – то питання підвищення пенсійного віку, в обмін на 1,7 млрд доларів кредиту, виглядає взагалі дико. Хоча, це дійсно дозволить залатати діри в Пенсійному фонді, бо більшість людей просто не будуть доживати до моменту виходу на пенсію. Працювати доведеться від випускного і до гробу. До речі тоді може постати інше питання – а навіщо взагалі нам пенсійний фонд? Коли українці почнуть закінчувати свою трудову діяльність на цвинтарі.

Що робити українцям з такою вимогою Міжнародного валютного фонду? Гарний приклад, як діяти, нам показали греки. Отримавши схожу вимогу з боку МВФ, вони не розгубились, та влаштували загальнонаціональний страйк. Жоден не залишився осторонь. Хоча, краще вчитись на прикладі Польщі. Всім хто вірить в кредити МВФ варто згадати, що ця країна змогла підняти свою економіку без коштів Міжнародного валютного фонду. Зараз середня заробітна плата поляка в рази вища ніж в українця, живє він довше, медицина в нього краща. А на новий рік Уряд Польщі зробив людям ще один подарукок – з 1 січня пенсійний вік в країні знижено.

Втішає лише те, що за словами Міністра соціальної політики Андрія Реви, зараз підвищувати пенсійний вік ніхто не буде. Особливо слово – зараз. А що буде коли Уряд офіційно оприлюднить меморандум з МВФ – побачимо.