Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Власник стягнув з директора кошти за незаконне звільнення працівника

07 серпня, 2017, 16:59

В Александрії Кіровоградської області підприємство стягнуло з колишнього директора збиток за порушення останнім трудового законодавства.

Більше 60 000 гривень вдалось витребувати з директора фірми на Кіровоградщині в якості компенсації матеріальної шкоди, яку той заподіяв підприємству, незаконно звільнивши співробітника.

«Юрист Олександр Мішутушкін переміг у цивільній справі про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної підприємству у зв’язку з оплатою незаконно звільненому працівникові часу вимушеного прогулу. Попередній директор компанії, в порушення Закону, звільнив працівника і, що цікаво, незабаром теж поспішно покинув свій пост», – повідомили в юридичній компанії «Тарасов і партнери».

Незаконно звільненого робітника було поновлено на роботі та виплачено кошти за час вимушеного прогулу. До директора ж, який знехтував трудовими правами, пред’явлено регресні вимоги.

За рішенням суду екс-керівник підприємства тепер має в повному обсязі відшкодувати розмір заподіяної матеріальної шкоди.

Зазначимо, у випадках, коли трудове законодавство порушується не з вини роботодавця, а через недбалість або умисні порушення найманого керівника, підприємство може стягнути регресні кошти. Водночас, на власниках компаній залишається відповідальність за дії, що вчиняють їх уповноважені співробітники. А отже існує необхідність більш пильного контролю з боку власників підприємств за топ-менеджментом в частині дотримання трудового законодавства.

Питання ефективного управління та стратегії керівництва є важливим для України: мотивація покращувати умови праці та збільшувати розмір заробітних плат в роботодавців не є пріоритетом, а найчастіше витрати оптимізуються за рахунок фонду оплату праці.

Соціальна відповідальність бізнесу також має передумови для зниження – у першому читанні прийнято проект закону №6489 від 23.05.2017, що має ризики звуження захисту трудових прав, впроваджує «інструменти залякування» та позбавляє бізнес необхідності сплачувати штрафні санкції у випадках першого порушення.

Крім того, низький рівень практики захисту своїх прав у суді призводить до збільшення кількості випадків порушень трудового законодавства. Менше таких прецедентів на підприємствах з активною роботою профспілкової організації, що бере на себе обов’язок із захисту співробітників. Мова не лише про індивідуальні випадки, але й загалом про профілактику порушень з боку керівництва – за рахунок колдоговорів і профспілкової позиції.