Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Володимир Саєнко: вимоги профспілок до влади мають бути чіткими та зрозумілими простим українцям

24 жовтня, 2017, 17:04

У Федерації профспілок України відбулось засідання робочої групи з підготовки вимог до Кабінету міністрів України, Верховної Ради України та координації роботи з підготовки та проведення Всеукраїнської акції протесту 14 листопада 2017 року.

Учасники обговорили конкретні вимоги до Парламенту та Уряду, які спрямовані на підвищення соціально-економічного захисту працівників та покращення ситуації з дотриманням конституційних, трудових, соціальних прав та інтересів людей праці.

«Існують законопроекти, ініційовані ФПУ, стосовно зайнятості, реформування системи оплати праці, посилення соціального захисту населення і подані на розгляд ВР, але, на жаль, вони не розглядаються. Тому необхідно сформулювати чіткі та конструктивні вимоги до Кабміну та Парламенту», – зауважив в.о. Голови ФПУ Володимир Саєнко.

Як підкреслили учасники обговорення, вимоги мають охопити найбільш актуальні та соціально значущі проблеми, що турбують зараз членів профспілок, всіх працівників. Але при цьому вони мають бути максимально короткими та зрозумілими простим людям, які вийдуть на акцію протесту вимагати дотримання своїх законних прав.

Конкретні зміни та доповнення були запропоновані до вимог, що стосуються реформування системи оплати праці, заборгованості по виплаті заробітної плати, відродження та розвитку промислового потенціалу країни, створення гідних робочих місць, державного регулювання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги, забезпечення гарантованих Конституцією прав громадян на доступне і якісне медичне обслуговування, прийняття Держбюджету та Трудового кодексу.

Нагадаємо, рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту було прийнято на засіданні Президії ФПУ 5 жовтня. Це стало відповіддю на тотальний наступ на права громадян під час проведення змін у соціально-економічній сфері, зокрема, через запровадження пенсійної та медичної реформ, розробку соціально недосконалого проекту Держбюджету на 2018 рік, а також подальше падіння обсягів виробництва та скорочення робочих місць.