Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Якісна первинна медична допомога – знову на обговоренні

27 червня, 2017, 14:00

З досвіду розвинених країн відомо, що більше 80 відсотків проблем із здоров’ям людини можна вирішувати на первинному рівні охорони здоров’я. Саме тому розвиток первинної медико-санітарної допомоги став для багатьох країн виходом із кризової ситуації в системі охорони здоров’я.

Щоб зрозуміти, в якому стані реформування первинної ланки української медицини, та як її можна наблизити до європейської, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я провів засідання круглого столу на тему: «Реформування первинної медичної допомоги та стан виконання рішення комітетських слухань по сімейній медицині»

«Первинна ланка це фундамент всієї будівлі. Все інше не може не базуватись на сімейній медицині. Сімейний лікар – це посланець бога на землі. Він може врятувати життя і здоров’я людині, а якщо йому не вистачає кваліфікації – направить до фахівця.» – каже Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат Ольга Богомолець.

Так, з метою забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та  смертності населення в Україні, ще в 2011 році було розпочато комплексну реформу медичної галузі. Для створення законодавчої та нормативно-правової бази для реалізації реформ була розроблена та прийнята значна кількість нормативно-правових актів – законів України. Однак, незважаючи на всі дії першого етапу реформування, мережа закладів первинної медичної допомоги й досі не сформована належним чином і не забезпечує потреб населення у якісній та доступній первинній допомозі.

За даними МОЗ, нині в Україні налічується 616 центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги(ЦПМСД), з них: 445 – сільських, та 216 – міських (при загальній потребі до 700). Первинно-медико-санітарна допомога надається у 16 406 закладах загальної практики – сімейної медицини. Лікарями загальної практики – сімейними лікарями, працює 14 435 осіб. Укомплектованість фізичними особами – сімейними лікарями становить 72,2%.

Фахівці зазначають, що впровадження сімейної медицини в Україні відбувається повільно і не системно. Яскравим прикладом такого реформування стала Смілянська медико-санітарна частина №14. Медичний заклад в цьому році забули включити до мережі фінансування. Медики надають всі послуги людям, проте зарплату з січня не отримують, накопичуються і борги за комунальні послуги.

Учасники заходу наголосили на необхідності продовження розпочатої в Україні у 2011 році реформи первинної медичної допомоги, з метою створення в нашій державі повноцінного інституту сімейної медицини.