Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Як розмір зарплат в областях України впливає на міграцію

22 жовтня, 2019, 00:03

Середня заробітна плата в Україні у серпні 2019 року знизилась на 4% в порівнянні з попереднім місяцем і склала 10,5 тисяч гривень.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

При цьому фіксується майже двократна різниця між найвищими і найнижчими зарплатами у різних регіонах країни.

Так, найбільша середня зарплата у Києві – 15,7 тисяч грн. І столиця закономірно залишається головним центром внутрішньої міграції. У порівнянні з рештою України високі  зарплати також  у Київській  (11 тисяч грн), Донецькій (11,9 тисяч грн) та Дніпропетровська (11 тисяч грн) областях.

Найменше заробляють мешканці Тернопільської (8,2 тисяч грн) та Чернівецької (8 тисяч грн) областей. Відповідно до даних Держстату, статус регіонів з найнижчими зарплатами в Україні є для них традиційними. І як показує Міжнародна організація з міграції,  протягом останніх десяти років вони входять до лідерів з трудової міграції до інших країн.

У решті західних регіонів також фіксується низька зарплата. Так, станом на серпень у Івано-Франківській області вона складала 8,8 тисяч грн, у Волинській – 8,7 тисяч грн, у Хмельницькій – 8,6 тисяч грн. У поєднанні з сусідством з країнами ЄС цей аспект робить дані регіони головними експортерами робочої сили.

Інфографіка МОМ

При цьому існує постійний ризик зростання трудової міграції в раніше стабільних частинах країни. Так, наприклад, зволікання влади у вирішенні питання з єдиним в Україні урановидобувним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», що розташований у місті Жовті Води Дніпропетровської області, може залишити без роботи майже 7 тисяч чоловік. Подібні кроки підривають віру українців у можливість постійної зайнятості навіть на державних підприємствах та підштовхують до пошуку кращої долі за кордоном.