Як утримати ІТ-фахівця? Європейський приклад
13 жовтня, 2017, 15:05

В Україні налічується понад 90 тисяч ІТ-розробників. Середній рівень заробітних плат у галузі – 2,5 тис доларів на місяць. Проектні менеджери та керівники напрямків отримують приблизно 5 тис доларів. Але, не дивлячись на такі зарплати, фахівці галузі масово виїжджають за кордон.
Кожного року Україна втрачає близько 5 тисяч кваліфікованих ІТ-фахівців. Експерти кажуть, що це викликано вищими зарплатами за кордоном. Проте, як свідчить європейський досвід, висока заробітна плата не завжди є стимулом залишати батьківщину.
Наприклад, Норвегія має дуже невеликий відсоток ІТ-фахівців, які шукають іншу роботу. Таких лише 7,6%. Схожа картина і в інших країнах північної Європи.
«Відповідь – це умови, в яких працюють ІТ-фахівці в скандинавських країнах», – вважає представник Данського інституту праці Лізелотт Йєнсен.
Роботодавці в Норвегії пішли шляхом створення гідних умов праці для своїх співробітників. Як свідчать скандинавські фахівці по кадрах – співробітник є найбільш важливим елементом в ІТ-компанії, набагато важливішим ніж в інших галузях економіки.
«Північні компанії прагнуть вберегти працівника та створюють йому найкращі умови праці. Це направлено на підвищення задоволеності від праці», – повідомляють експерти на сторінках ComputerWeekly.
Значення 7,6% – найкращий показник в Європі. Наприклад, у Великобританії 15% ІТ-фахівців хочуть змінити місце роботи. В Бельгії близько 10%.