Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Як за законом відлякати інвестора

15 лютого, 2017, 17:50

Відбулось громадське обговорення результатів реалізації державної регуляторної політики та дерегуляції у сфері господарської діяльності у 2016 році. У вступному слові, Голова ДРС Ксенія Ляпіна наголосила на позитивних наслідках використання не короткострокових, а системних змін. Проте, присутні дії служби оцінили не так позитивно. Напрклад, погодження ДРС проекту постанови НКРЕКП про затвердження вартості нестандартного приєднання до електричних мереж на 2017 рік на рівні 3,7-11,3 тисяч грн/кВт, підприємці назвали “фарісейством”. Градус обурення підприємців можна відчути з цього відео.

ДРС пропонувала обговорення проекту постанови, та розміщала її на своєму сайті. Підприємці цей момент прогавили, тому служба погодила методику розрахунку. Фінальні ж цифри вартості підключення цілком на совісті НКРЕКП. На думку комісії, це рішення забезпечить стійке функціонування ринку послуг з приєднання електроустановок до мереж, і дозволить поліпшити позиції України в рейтингу Doing Business. Так, проблем на цьому ринку було чимало, от тільки підвишувати вартість послуги в 6 разів – це зовсім не те рішення на яке чекав бізнес.

По-перше, витрати на підключення до електромереж зросли з 10% від кошторису проекту, до 30%. Як це може стимулювати вкладати кошти в розвиток економіки – питання залишається відкритим.

По-друге, взагалі незрозумілий розподіл вартості підключення по регіонам. Тепер в Києві, де всі потужності перевантажені, вартість цієї послуги в три рази нижча, ніж у Полтавський області, де необхідно стимулювати розвиток виробництва, та розбудовувати електромережі. Тобто, фактично розвиток енергоінфраструктури хочуть перекласти з обленерго на інвесторів.

Пройшло два тижні, а перші ластівки такого рішення вже з’явились. Так на Волині під загрозою опинились два проекти з будівництва сучасних елеваторів. Бо лише на їх підключення за новими тарифами необхідно 4,5 мільйони гривень. Зараз потенційні інвестори перераховують свої видатки, і не факт, що нові цифри в кошторисі дозволять реалізувати проекти. І така ситуація по всій країні.

Особливо відчутним це підвищення стало для ринку відновлювальної енергетики. Він лише почав розвиватись в Україні, але таке підвищення просто позбавить інвестиційної привабливості проекти будівництва сонячних та вітрових електростанцій. А це, в свою чергу, ставить під загрозу енегронезалежність України.