Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

ЄСВ платити все ж доведеться

19 січня, 2017, 11:00

Зміни в законодавстві, за якими тепер всі ФОПи мають сплачувати ЄСВ, призвела до їх масового закриття. За період з 1 по 15 січня 2017 року ліквідовано 67880 фізичних осіб-підприємців. Проте цим і іншим підприємцям, які ще знімуться з реєстрації, все-таки доведеться сплатити зазначений внесок за 2017 рік.

 Ми вже писали про те, що в Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає відтермінування обов’язкової сплати ЄСВ на три місяці. Автори пояснюють це тим, що зміни в законодавство були підписані главою держави тільки за чотири дні до нового року і люди просто не встигли вчасно на них зреагувати. Зараз, з’явився ще один законопроект – № 5644. Він передбачає по суті повернення існуючого до 1 січня 2017 року порядку сплати ЄСВ. Цей крок обґрунтовують необхідністю припинення масового зняття з реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, та відновлення справедливості відносно підприємців, які через різні причини (наприклад, сезонні роботи) не мають можливості одержання систематичного доходу.

Начебто ці законопроекти дають надію підприємцям на те, що платити не доведеться. Але, проблема в тому, що для подачи ліквідаційнийного звіту вже необхідно оплатити внесок за січень. Вихід зі цієї ситуації – в терміновому порядку ухвалити один із законопроектів. Проте, в найближчих планах роботи парламенту їх немає.

Термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою-підприємцем у звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого звіту. Відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання звіту включно.

Якщо ж ліквідаційний звіт плануєте подавати після 20 лютого, то платіж за січень потрібно буде зробити до зазначеної дати, бо на загальній системі оподаткування оплата ЄСВ буде щомісячно, і вона прив’язана до здачі ліквідаційного звіту. Інакше фіскали нарахують пеню та штраф за. Оскільки ЄСВ не є податком, то судової перспективи спір із фіскалами за порушення термінів запровадження нового порядку для підприємців не матиме.