Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

ЄСВ пропонують відмінити на фоні мільярдних боргів за лікарняні та “декретні”

31 жовтня, 2019, 19:07

Фонд соціального страхування України, який опікується соціальним захистом 14 мільйонів працівників,  заборгував виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та вагітності і пологах на майже 1 млрд грн.

Як  повідомляє Атомпрофспілка, накопиченню катастрофічної заборгованості сприяло різке зниження розміру єдиного соціального внеску вдвічі (до 22%)  та значне зменшення частки єдиного внеску до Фонду соціального страхування України з 14% до 9%. У свою чергу Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий нагадує, що на 2019 рік під тиском урядовців був прийнятий бюджет Фонду з дефіцитом майже 2 млрд  грн, що і спричинило затримки.

При цьому новий Уряд також не переймається вирішенням проблеми та натомість пропонує проекти, які можуть повністю зруйнувати систему соціального захисту України.

Так, міністр розвитку економіки Тимофій Мілованов на своїй сторінці у Facebook пропонує зовсім відмінити єдиний соціальний внесок – головне джерело коштів Фонду соцстраху. Компенсувати його відсутність він пропонує за рахунок збільшення податку на землю та нерухомість. При цьому міністр фактично повторює тезу Європейської бізнес асоціації – лобістів великого бізнесу та транснаціональних корпорацій,  про високе навантаження на фонд оплати праці в Україні. Насправді ж відміна ЄСВ фактично відмінить в Україні пенсії, медичну реабілітацію, лікарняні та декретні.

Менш радикальним, але теж болючим ударом по ЄСВ може стати законопроект  про тотальну “фіскалізацію”.  Так, депутатка від “Слуги Народу” Роксолана Підласа повідомила, що ФОПи будуть вносити абонплату за користування РРО для податкового обліку  в близько 1000 грн на місяць. Ця сума співставна з платами ФОП по ЄСВ. Грошей у малого та середнього бізнесу через низьку купівельну спроможність населення більше не з’явиться, тож вони робитимуть вибір на користь обов’язкових фіскальних програм, аніж соціальних внесків.

Однак найбільше занепокоєння профспілок викликає законопроект №2275, поданий головою комітету з питань соцполітики Верховної Ради Галиною Третьяковою. 

Замість боротьби з мільярдним боргом і кризою соціальної системи представниця “Слуги народу” пропонує одержавити Фонд соціального страхування, звузити повноваження правління Фонду та нівелювати участь представництва від застрахованих осіб і роботодавців в управлінні цим видом страхування.

Як відомо, з 2000 року управління Фондом соціального страхування, до якого надходить ЄСВ, здійснюється на паритетній основі –  по 7 осіб  від застрахованих осіб,  роботодавців та уряду.

“Все як в демократичних європейських країнах і відповідно до ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці 37,39,102,144. Отже збалансоване представництво інтересів держави, бізнесу і найманих працівників, ні в кого немає переваги”, – наголошує Федерація профспілок України.

А відповідно до законопроекту 10 місць в управління хочуть надати державним органам, і залишити по 4 за профспілками і роботодавцями. Як зазначають профспілковці, ініціатива має єдину мету – мати монополію на прийняття рішень і розпоряджатися понад 20 млрд грн, які акумулюються у фонді на страхові виплати працівникам при настанні нещасного випадку, хвороби, вагітності тощо.

“Сплачує страховий внесок виключно роботодавець за кожного свого працівника. Жодної копійки з державного чи місцевих бюджетів не надходить до фонду. Тоді логічно запитати- чому того хто фінансує страхові виплати і того хто представляє і стоїть на захисті застрахованих осіб – профспілки – влада намагається потіснити?”, – наголошують профспілковці.

Тож Федерація профспілок і Спільний представницький орган профспілок виступили проти законопроекту 2275 у публічному діалозі на засіданні профільного парламентського Комітету соцполітики та направили відповідне звернення до всіх парламентських фракцій.