Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Європейський день боротьби з торгівлею людьми: українські реалії

18 жовтня, 2017, 16:17

Сьогодні відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Він був започаткований 2007 року Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми – особливо жінками та дітьми. Зазначимо, 2017-й оголошено в Україні роком боротьби із торгівлею людьми.

Для нашої країни це питання є актуальним, адже з 1991 року 160 тис українців стали об’єктами торгівлі людьми. Якщо у 2004 році трудова експлуатація складала 31% від усіх зафіксованих в Україні випадків торгівлі людьми, то в 2016 році ця цифра зросла до 93%. Минулого року лише офіційно було зафіксовано 456 фактів сучасного рабства українців з трудовою ознакою.

За перше півріччя цього року Національною поліцією встановлено та надано допомогу 156 потерпілим від злочинів у цій сфері.

Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми є Міністерство соціальної політики, для якого цей день – ще один привід заявити про актуальність проблеми, та закликати громадськість приєднуватись до її вирішення. Адже органи державної влади самотужки не подолають це явище.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, та відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Федерація профспілок України підтримує активну боротьбу з торгівлею людьми. Влітку представники ФПУ взяли участь у соціально-просвітницькі акції #людинаНЕтовар, та у міжнародній конференції «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

Профспілки нагадують – особа, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на допомогу. Для цього необхідно звернутись до місцевої державної адміністрації для отримання відповідного статусу. Він дасть можливість отримати матеріальну, медичну, правову та соціальну допомогу.