Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

З початку року Україна втратила 8 позицій в Індексі харчової безпеки

26 жовтня, 2017, 17:23

Вже три роки в Україні діє мораторій на перевірки бізнесу. Свого часу його подали як прогресивний крок, який дозволить зменшити навантаження на бізнес, та швидко реформувати контролюючі органи.

Навантаження зменшили. Контроль також. Результат – в Індексі Харчової Безпеки за останні три роки Україна опустилася на 16 позицій – із 47 на 63 місце. 8 позицій країна втратила цього року.

За даними Міністерства охорони здоров’я, за січень–липень цього року в Україні на ботулізм захворіло 90 чоловік, 9 із яких померли. За перше півріччя Держпродспоживслужба розслідувала 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 942 особи, з них 750 дітей. Постійно фіксуються випадки африканської чуми свиней. З початку року в Україні їх зафіксовано 127, проти нуля в 2013 році.

Не дивлячись на таку приголомшливу статистику, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів налаштований оптимістично. Привід для цього – нещодавно прийнятий Закон «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин». Він передбачає додаткові повноваження Держпродспоживслужби, зокрема, в частині здійснення перевірок.

«Прийняття цього закону є, безумовно, посиленням контролю в сфері безпечності харчових продуктів. Однак ми всі повинні розуміти, що пріоритетом діяльності Держпродспоживслужби повинна бути робота на упередження. Для нас важливо не кількість і розмір застосованих штрафних санкцій, а зменшення кількості порушень законодавства у різних сферах контролю», – заявив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

За його словами, аби змінити ситуацію на краще, Держпродспоживслужба на місцях повинна посилити контроль за роботою всіх ветеринарно-санітарних лабораторій на ринках, а також дошкільних та шкільних навчальних закладів.