Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

За рік найбільше подорожчали м’ясо та м’ясопродукти, найменше – яйця

28 листопада, 2017, 18:04

Ціни на продукти харчування в країні стрімко зростають. Дорожчає все, і хліб, і овочі. Продукти галузі тваринництва не є виключенням. Так, вартість на м’яса та м’ясопродуктів від самого початку року збільшувалась щомісяця. Особливо різке зростання спостерігалось у червні-липні – на 5% щомісяця. Загалом, станом на жовтень 2017 року, м’ясо та м’ясопродукти подорожчали на 29,2%, порівняно з груднем минулого року. При цьому виробники попереджують – це ще межа. До нового року ці продукти можуть додати ще до 20%.

«Причиною значного подорожчання м’яса я бачу передусім погіршення у 2017 році ситуації з африканською чумою свиней, через що підприємці змушені були вирізати поголів’я, і ціна на свинину дуже підстрибнула. Відповідно, до неї підтягнулася й ціна на курятину, на яку зріс попит через подорожчання свинини», – зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Ще один фактор подорожчання курятини – експорт. Цього року за кордон відправили на 42% більше продукції, ніж торік. Отож на внутрішньому ринку пропозиція зменшилась, що викликало стрибок ціни.

Ціни на молоко з початку року і до березня вони виросли приблизно на 6%. Потім до липня спостерігалось невелике падіння (близько 4%). В серпні ціни знову почали збільшуватися, додавши ще 10,1%. Загальний ріст цін склав 12,4%. Схожа ситуація і з сирами, які виробляються з молока. Загалом вони подорожчали на 13,6% порівняно з груднем 2016.

Ситуацію з молочкою експерти пояснюють сезонним коливанням цін та загальною інфляцією. Також, на їх думку, велику роль відіграє і поведінка переробників та реалізаторів, які немотивовано завищують ціну.

Найменше зросла ціна на яйця, хоча її зміни протягом року були більш різкими. З січня по травень ціна впала більше ніж вдвічі. Але вже восени розпочався швидкий ріст, лише за вересень яйця подорожчали на 31%, і ще на 14,9% — за жовтень. Тобто, в середньому за неповний рік ціна на яйця зросла на 2,1%.