Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Солідарний протест профспілок, самозайнятих та фермерів

13 листопада, 2019, 20:08

Звуження трудових прав українців, підрив системи соціального страхування та продаж землі в інтересах великого бізнесу – це політика влади, яка потребує негайної протидії. Федерація профспілок України  виходить на солідарну акцію.

Вона розпочнеться 14 листопада о 10:00 під стінами Верховної Ради.

У цей день парламент розглядатиме проект Державного бюджету на 2020 рік. І народні депутати не врахували пропозиції профспілок щодо необхідності належного фінансування бюджетної сфери, галузей енергетики та промисловості. Профспілки наполягають, що:

– розмір мінімальної зарплати має складати – 7276 грн

– розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 5640 грн

– розмір мінімальної пенсії – 3067 грн

– розмір посадового окладу працівника І т.р. ЄТС – 5640 грн

Профспілки також вимагають виділити з Державного бюджету України на 2020 рік  не менше 7% ВВП на освіту, та не менше 5% ВВП –  на охорону здоров’я. Вони наполягають на достатньому фінансуванні оборонно-промислового комплексу, авіабудування, сільгоспмашинобудування, вугільної галузі та інших секторів промисловості для створення гідних робочих місць в Україні.

На їх переконання, дії влади натомість ставлять більшість українських працівників та їхні сім’ї на межу виживання та призведуть до нової хвилі трудової міграції з країни.

Учасники акції також виходять на підтримку профспілкового Трудового кодексу. Його внесли на противагу анонсованого неоліберального проекту уряду, що має на догоду великим корпораціям урізати права найманих працівників.

В ході акції лунатимуть вимоги відмовитись від законопроектів по тотальній “фіскалізації” малого та середнього бізнесу, що позбавить його можливості конкурувати з великим транснаціональними корпораціями. А також по недопустимості руйнації системи соціального страхування, від якої залежить виплата пенсій, лікарняних та “декретних”.

Разом з аграріями та самозайнятими профспілки вимагатимуть відміни прийнятої всупереч волі та інтересам більшості українців земельної “реформи”.