Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Новий статут – лише з погодження працівників

06 лютого, 2017, 13:26

Конфліктна ситуації навколо державного підприємства “Чернігівторф”, знов зібрала за столом переговорів профспілчан, представників концерну «Укрторф», та обласної ради. Мета – розробка статутних документів, у яких будуть враховані права профспілок як представників трудового колективу.

Працівники «Чернігівторфу» намагаються захистити своє підприємство від чергової спроби, як на їхню думку, паралізувати роботу двох торфозаводів області. 23 січня колектив Смолинської дільниці ДП «Чернігівторф» готовий був розпочати безстроковий страйк для захисту своїх інтересів. Та поки що вирішили утриматися, сподіваючись залагодити конфлікт через переговори з концерном «Укрторф» і Міністерством палива та енергетики.

Головна проблема – нова редакція статуту підприємства, розроблена Міністерством енергетики та концерном «Укрторф». У цьому проекті статуту взагалі не запропонований механізм захисту прав трудового колективу. Це підкреслюють представники профспілок і служби посередництва та примирення, яка представляє колектив у трудовому спорі. До того ж, за новим статутом завод можна ліквідувати без комісії – шляхом реорганізації. Не менш обурює працівників торфопереробного заводу і той факт, що відповідно до нових вимог підприємство повинно укладати договори на поставки торфу тільки з дозволу ДК «Укрторф», що значно обмежує повноваження керівництва підприємства.

«У нас найкращий товар, тому за наш завод і йде така боротьба. Якби не колектив, то завод давно б став приватним підприємством. Саме тому ми хочемо не допустити укладення такого статуту. Все, що залежало від колективу, ми зробили, а тепер нам потрібна правова і юридична підтримка. Зараз ми йдемо на перемовини, якщо вже нас ніхто не почує, то будемо будь-якою ціною відстоювати свій завод і свої права.» – говорить начальник Смолинської дільниці з видобутку торфу ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов.

Проте, саме на такій редакції наполягають посадові особи концерну «Укрторф». Після суперечки між сторонами переговорів була досягнута домовленість про те, що профспілки візьмуть участь у доопрацюванні статуту, а виконуючий обов’язки директора Юрій Бондаренко (оскільки його підтримує колектив) матиме переваги в майбутньому конкурсі на посаду керівника.

Підтримка виконуючого обов’язки колективом не випадкова, під його керівництвом Смолинська дільниця з видобутку торфу державного підприємства «Чернігівторф» вперше за десять років практично повністю ліквідувала борги з зарплати і гасить податковий борг, причому все це силами колективу, без інвесторів.