Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Захистити права трудящих від вимог МВФ

31 березня, 2017, 17:32

Міжнародна та Європейська конфедерації профспілок закликають Міжнародний валютний фонд зупинити тиск на Грецію. Зараз, для отримання чергового траншу МВФ вимагає від грецького Уряду підвищити пенсійний вік, та провести дерегуляцію ринку праці.

Починаючи з 2010 року, на вимогу МВФ, в Греції вже були скорочені зарплати та пенсії, суттєво звузились повноваження профспілок в колективних переговорах.

«Греческие рабочие вынесли почти все издержки кризиса, который начался в 2008 году: заработная плата упала, пенсии были сокращены, а четверть работоспособных людей остаются без работы. Международная организация труда в прошлом году провела исследование, которое показало, что коллективное покрытие переговорного процесса в Греции упало с 70% до кризиса до 10% в 2015 году.» – зауважує  Генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

На думку профспілок, така тенденція свідчить про зростання нерівності в країні, та ніяк не може сприяти відновленню економіки. А останні вимоги МВФ це взагалі напад на європейську соціальну модель. На це звернув увагу вже і Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. В своєму листі до прем’єр-міністра Греції він вказує, що колективні переговори, та право на страйк це національні питання, в які не має право втручатись будь хто зі сторони.

«Мы хотим, чтобы МВФ показало, что уважает греческих рабочих и работодателей. А не требовало введения так называемых «реформ», которые будут в дальнейшем наносить ущерб Греческой экономике и социальной сплоченности.» – говорить Генеральний секретар ЕКП Лука Висентини.

На цей час, після реформ на вимогу МВФ, працюючі люди в Греції набагато менше захищені, ніж в інших країнах ЄС.  Тому МКП та ЕКП висловлюють солідарність з грецькою конфедерацією профспілок, та закликають грецький уряд та європейських колег захистити права трудящих від вимог МВФ.

Нагадаємо, через останні вимоги МВФ, профспілки Греції вже проводили загальнонаціональний страйк, до якого долучилось майже все населення країни.