Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Захистити вітчизняного виробника – захистити працівників від звільнень

26 грудня, 2016, 13:29

Не допустити масових звільнень на Сєверодонецькому Азоті просять Уряд профспілки. З відповідним листом до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана звернулась Центральна Рада Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей України за дорученням працівників ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот». Зараз на підприємстві склалась складна ситуація. Через вимушене згортання виробництва, адміністрація має намір скоротити 1733 штатних одиниць, що становить третину колективу.

Профспілчани впевнені, вивільнення такої кількості людей у зоні АТО, в адміністративному центрі області, де знайшли притулок десятки тисяч вимушених переселенців з окупованої території, та особливо гостро стоїть проблема зайнятості, призведе до масового безробіття. Постраждають не тільки звільнені працівники, а й їхні сім’ї.

Профспілка категорично заперечує проти звільнення працівників, які втратять свій заробіток і засоби для існування, а держава – внески до бюджету і відповідних соціальних фондів. До того ж персонал скорочують саме тоді, коли на підприємстві нарощується випуск аміачної селітри, вирішуються проблеми з постачанням електроенергії і природного газу, що в перспективі дасть розвиток виробництву мінеральних добрив.

Проте, ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» і всі інші українські підприємства, що виробляють мінеральні добрива, несуть збитки через демпінг російського імпорту азотних добрив, та неспроможність уряду почати швидкі ефективні заходи щодо захисту вітчизняного ринку. Так, у 2015 році обсяги імпорту азотних добрив склали 1060 тис. тон, із них до 80% становили добрива російського походження, кошти від реалізації яких надійшли до країни-агресора.

Бездіяльність влади у вирішенні питання захисту внутрішнього ринку може стати причиною загибелі вітчизняної хімічної індустрії, призвести до звільнення 40 тисяч працівників галузі та прямих збитків в економіці країни.

Профспілки наголошують – в такій ситуації, тільки введення істотних, а не формальних загороджувальних мит, може дати українським хімічним підприємствам можливість вижити, а працівникам не втратити роботу.