Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Скільки підприємців реально працюють в Україні?

06 січня, 2017, 11:19

Впродовж останнього тижня 2016 року в Україні закрилось майже 11 тис. ФОПів. Найбільше закритих ФОП у Київській області (1401), далі йдуть Харківська (1368) та Дніпропетровська (980). Найменше в областях західної України: у Львівській (451), Хмельницькій (362), Закарпатській (312), Івано-Франківській (265), Чернівецькій (246), Рівненській (222), Волинській (217), Тернопільській (206).

Масове закриття ФОП пов’язане зі змінами в законодавстві, котрі регулюють роботу приватних підприємців. Нагадаємо, 27 грудня 2016 року Президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців. Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Враховуючи те, що закон був опублікований лише за чотири дні до Нового року, у держаних реєстраторів відразу вишукувались черги. Отож майже 11 тис. закритих ФОП це ще не остаточна цифра. За попередніми прогнозами, за два місяці можна буде побачити – скільки фізичних осіб-підприємців реально працюють в країні. А скільки просто були зареєстровані, але не діяли. І як можна побачити із статистики “сплячих” ФОПів багато.

Чимало підприємців, які зараз не ведуть ніякої діяльності просто не встигають вчасно закрити ФОП. Вони вимушені будуть платити ЄСВ за січень 2017 року, а може і за лютий, хоча фактично і не працюють. Цей момент зрозуміли вже і в парламенті. 4 січня в Верховній Раді був зареєстрований законопроект №5633 «про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва».

Текст документа поки що не опубліковано, але, за словами авторів, мова йде про відтермінування на 3 місяці (до 1 квітня 2017 р.) набрання чинності норми про сплату «сплячими» ФОП мінімального ЄСВ (704 грн).

13265

Щоправда не зовсім зрозуміло – чому це не було зроблено відразу? Внести поправку до законопроекту після першого читання значно легше, ніж приймати новий. Тим більш – невідомо, скільки часу зараз займе погодження цього документу, та коли він буде направлений на розгляд народним обранцям.