Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Залізничники добились підвищення зарплатні

28 лютого, 2017, 12:18

Після пікетів, влаштованих профспілкою залізничників на початку лютого, з мертвої точки рушив процес переговорів між профспілкою та керівництвом ПАТ «Укрзалізниця». Нагадаємо, протягом 2016 року профспілка неодноразово намагалась налагодити діалог з керівництвом, проте нічого не виходило. Замість діалогу з працівниками, керівництво лише підвищувало тарифи на перевезення. Вартість послуг «Укрзалізниці» зростала, а зарплати стояли на місці.

На початку лютого цього року, в рамках соціального діалогу між Урядом та Федерацією профспілок України, на погодження Спільного представницького органу об’єднань профспілок надійшов проект наказу Мінінфраструктури, про поетапне підвищення тарифів ПАТ «Укрзалізниця» з 1 квітня на 10% і з 1 жовтня на 10% у всіх категоріях поїздів і вагонів. І знову ані слова про підвищення заробітних плат працівникам. Обурений таким відношенням, СПО об’єднань профспілок висловився категорично проти підвищення, а працівники «Укрзалізниці» влаштували акцію протесту під офісом компанії. Представник профспілок в Верховній Раді, народний депутат Сергій Каплін, підтримав пікет. Під спільним тиском профспілчан та нардепа, керівництво «Укрзалізниці» врешті пішло на діалог.

У переговорах, щодо ситуації на підприємстві, взяли участь Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун, член правління Желько Марчек і Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Бубняк.

Сторонами досягнуто домовленості щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівникам «Укрзалізниці» з 1 березня 2017 року на 25%, перегляду доведених до регіональних філій та структурних підрозділів  планів з праці на 2017 рік, надання права прийому на роботу керівникам регіональних філій, філій та  підрозділів  на робітничі професії без погодження з керівництвом підприємства, та підготовки проекту рішення щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівникам окремих підрозділів регіональної філії «Донецька залізниця», які розташовані на лінії розмежування.

Сторони також домовились про продовження роботи з спільного вирішення інших проблем, які існують у галузі.