Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Замах на голову СДП Миколаєва

23 грудня, 2016, 15:11

Неочікуване продовження отримала історія боротьби працівників Суднобудівного заводу 61 комунара з боргами по заробітній платі. Після останньої акції протесту 29 вересня, де разом з представниками Федерації профспілок України, брав участь їх представник в Верховній Раді, лідер соціал-демократичної партії, народний депутат Сергій Каплін, на адресу місцевих представників цієї політичної сили почали лунати погрози. Незважаючи не це, вони не припинили боротьбу. Тоді, люди що погрожували, перейшли до активних дій.

В ніч з 22 на 23 грудня, двоє невідомих у масках увірвались в будинок, де мешкає голова Миколаївської організації СДП Денис Жело. Вони сплутали з ним його дядька і жорстоко побили. Зараз чоловік з проломленим черепом у лікарні.

«Два дня за моим домом следили. Мы замечали людей, которые постоянно терлись поблизости. Меня дома не было, но вечером приехал мой дядя – мы с ним очень похожи. Вскоре после того, как он зашел домой – эти подонки ворвались и проломили ему голову дубинкой. Они ничего не взяли, поэтому очевидно, что их целью было именно избиение и они обознались. Это было нападение по политическим мотивам. Незадолго до этого прямо во время акции протеста работников Судостроительного завода им. 61 коммунара, где мы были вместе с лидером СДП, народным депутатом Сергеем Каплиным, домой к моей маме с интервалом в 10 минут приезжали мордовороты – искали партию Каплина и предупреждали, чтобы я был осторожен», – розповів Денис Жело.

До політичного замовлення схиляються і правоохоронці. Справу під контроль взяло Головне слідче управління області. Бурхливо відреагував на цю новину і лідер СДП.

«Голова СДП в Миколаєві найнепримиренніший борець з кримінальними авторитетами, корупцією і несправедливістю. Денис не раз отримував погрози, але боротьбу не спиняв і не буде! Ми не здаємось! І попереджаємо упирів і їхніх замовників – ми знайдемо вас і зупинимо всі ваші брудні оборудки! Тепер заплямовані ще й кров’ю!» – заявив Сергій Каплін.

Він також пов’язує цей замах з подіями навколо суднобудівного заводу. З того часу, як розпочалась боротьба з попереднім директором підприємства – Федором Петровим, якого пов’язують з народним депутатом Сергієм Пашинським, погрози отримували всі, і працівники заводу і активісти. В решті, через тиждень після акції протесту 29 вересня, коли працівники заводу, разом з представниками Федерації профспілок України, та народним депутатом Сергієм Капліним перекрили трасу Миколаїв – Одеса, Петрова все ж звільнили. Сталось це 6 жовтня.

Цікавий факт, в той же день Сергій Пашинський подав у відставку з посади Голови наглядової ради «Укроборонпрому», нібито щоб запобігти звинувачення в конфлікті інтересів. Хоча, до цього, 2,5 роки це йому не заважало. До речі, його син, Артем Пашинський і досі працює керівником другого департаменту зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт» державного концерну «Укроборонпром».

 10 днів тому військова прокуратура Миколаївської області відкрила кримінальне провадження за розкрадання державних коштів керівництвом заводу. Мова йде про 1,3 млн. гривень, що були виділені ремонт фрегата «Гетьман Сагайдачний», та ракетного катера «Прилуки».

При цьому, працівники підприємства заробітну плату чекають роками. Наразі заборгованість сягає 43,2 млн. грн.


Довідково: Суднобудівний завод 61 комунара з 2011 року входить до Державного концерну «Укроборонпром». З 2012 по 2014 роки фактично не працював, через відсутність замовлень. Зараз виконує роботи по ремонту кораблів для ВМС України.