Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Затримують зарплату – звертайся в профспілку

02 лютого, 2017, 12:51

Котрий рік профспілки ведуть систиматичну та наполегливу боротьбу з великими боргами по заробітній платі, які накопичили вітчизняні підприємства. Довгий час роботодавці ігнорували вимоги Федерації профспілок України. 27 травня 2015 року відбувся мітинг під стінами Кабміну, де серед вимог ФПУ була повна ліквідація зарплатного боргу. З цими ж вимогами профспілки пікетували кабмін 3, 10 та 30 червня. Проте, Уряд Арсенія Яценюка не хотів слухати вимоги трудящих, ні в червні, ні в липні, ні в грудні – лише продовжував затягувати паски людям.

Зрештою, в 2016 році, ситуація зрушила з мертвої точки. Новий Уряд розпочав діалог із профспілками. На той час, завдяки бездіяльності «папєрєдників», накопичилось стільки проблем, що не знали за які братись з початку. Вирішувати їх почали послідовно. Так, не в усіх питаннях влада готова була йти назустріч, але, в питанні погашення заборгованості по зарплаті, урядовці підтримали вимоги ФПУ. В рамках соціального діалогу між Урядом, профспілками, та роботодавцями, питання заборгованості підіймалось неодноразово.

Чимало людей вважають, що профспілки тільки говорять, але нічого не роблять. Так зазвичай говорять ті, хто самі не хочуть нічого робити. А представники ФПУ, не один десяток разів  виїздили на підприємства, щоб на місці розбиратись з проблемою невиплати заробітної плати. І дуже часто після цього, працівники таки отримували свої кошти. Наприклад, під тиском профспілок, в грудні 2016 року Верховна Рада виділила кошти на ліквідацію заборгованості працівникам державних шахт.

Взагалі, за даними Державного управління статистики, борги із заробітної плати зменьшуються. За грудень 2016 роботодавці виплатили більше 200 млн. гривень затриманої зарплатні. На 1 січня загальний борг всіх підприємств України становить 1,79 млрд гривень. Це найнижчий показник за останній рік.

заборгованість по заробітній платі по Україні

Якщо дивитись по областях, то Харківська – єдина, де зафіксовано зростання боргу по зарплаті. Що цікаво, більше всього працівникам винні не банкрути, а економічно активні підприємства. В усіх інших областях сума  заборгованості знизилась.

Також, Держстат опублікував статистику по середній заробітній платі в країні. Як і очікувалось, підвищення мінімалки суттєво вплинуло на кінцеві цифри. Середня зарплата на кінець 2016 року склала 6475 гривень, хоча ще в листопаді була 5406 гривень.

середня заробітна плата по Україні

Найбільше зростання було в освітній галузі та в медицині, більш ніж на 1000 гривень. Середні зарплати тут наблизились до позначки 5000 гривень. Більш за інших, як і раніше отримують працівники промисловості. Середня заробітна плата в цій галузі подолала позначку 7000 гривень.

Це гарна тенденція, бо зростання заробітної плати підвищує купівельну спроможність українців. А це, в свою чергу, стимулює розвиток економіки. Таке зростання свідчить і про те, що частка “зарплат в конвертах” істотно знизилась. Тобто, не дивлячись на всю критику та істерики окремих експертів та роботодавців, підвищення мінімалки все ж таки виводить економіку з тіні.