Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Працівникам і малому бізнесу час єднатись? Які закони лобіюють у ВР

22 жовтня, 2019, 01:51

Ваш бізнес знищать непідйомні вимоги. Робота на корпорації триватиме, доки бажатиме роботодавець. А в разі безробіття вам доведеться сподіватись на власні накопичення. Схоже на сценарій соціального вибуху, чи не так?

Втім, влада, пообіцявши приголомшливо стрімке зростання економіки, готова йти заради поставленої мети саме на такі жертви.

Саме в приході транснаціонального капіталу вбачають можливість для “зростання ВВП в 40% та появи мільйона робочих місць”. Однак для цього Україна має повністю відповідати вимогам ринкової економіки, коли головна ціль – максимум прибутку, який можливий за максимально дешевої робочої сили, а також мінімуму податків та соціальних зобов’язань.

Таку політику  в інтересах транснаціональних корпорацій лобіює Європейська Асоціація Бізнесу – союз ряду найбільших ТНК, руками нібито вітчизняних підприємців з Української Ради Бізнесу. Її представники ще на початку року звертались до вже колишнього президента Петра Порошенка зі своїми 10 пропозиціями щодо “покрашення бізнес-клімату”. Серед них:

– відміна чи зниження податків, що наповнюють соціальні фонди;

– зміна Митного кодексу;

– реформа трудового законодавства у бік дерегуляції;

– ліквідація податкової міліції;

– ускладнення проведення перевірок бізнесу;

– спрощення звітності та переведення її в електронний формат;

– “детінізація” малого бізнесу, введення чеків;

Наразі УРБ зберегла свій вплив після зміни влади та є фаворитом у нових політичних партій.

8 липня 2019 року її представники підписали Меморандум щодо проведення реформ в Україні з політичною партією «Голос», де зокрема зазначили в розділі «Фінансовий сектор»: забезпечення переходу від солідарної до багаторівневої накопичувальної пенсійної системи.

19 липня 2019 року УРБ уклала Меморандум щодо проведення реформ в Україні з політичною партією «Слуга народу», де у свою чергу передбачено в розділі «Фінансування»: надання платнику податків права на направлення 1% його податкового зобов’язання з ПДФО на фінансування визначених ним громадських організацій.

Одним з головних лобістів інтересів великого транснаціонального бізнесу від президентської партії «Слуга народу» став Данило Гетманцев. Він зареєстрував у Раді щонайменше 36 законопроектів. І майже кожен відповідає концепції УРБ про перегляду оподаткування і мита, звуження умов для малих підприємців у сфері торгівлі та зміни Кримінального кодексу для зменшення тиску на великий бізнес. На додачу до цьогг влада планує прийняття нового Трудового кодексу, який “трохи дискримінуватиме працівника” та зменшення штрафів за нелегальний найм, невиплату мінімальної зарплати і недотримання безпечних умов праці.

Результати такої законотворчості для найманих працівників, що складають абсолютну більшість населення України, будуть невтішними.

По-перше, трудові відносини планують звести до особистих домовленостей між роботодавцем та наймачем. Очевидно, що важелів впливу у транснаціональних корпорацій набагато більше, ніж у рядового робітника. Тож диктувати умови буде роботодавець.

По-друге, зменшення оподаткування і, головними чином, Єдиного соціального внеску, унеможливить наповнення Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування. Це прямо підриває всі можливі соціальні гарантії. Україна вже мала негативний досвід зниження ЄСВ з 40% до 22% за часів прем’єрства Арсенія Яценюка. І це вилилось в гострий дефіцит Пенсійного фонду.

По-третє, “детінізація сфери торгівлі та обслуговування” насправді є зачищенням ринку від малого та середнього підприємця. Адже в створюваних президентською партією умовах щодо фіскальної політики вони не зможуть конкурувати з великим бізнесом.

«Лобіювання скасування ЄСВ і як результат – знищення соціальних фондів – призведе до втрати профспілками паритетної участі в управлінні соціальним страхуванням, нівелює практичний вплив профспілок в соціальному діалозі», – наголошує Наталія Землянська, голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців. За її словами, профспілкам потрібно вчиняти превентивні дії по недопущенню бездумних реформ.