Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Запорука успіху пенсійної реформи – виконання контракту поколінь

22 грудня, 2016, 12:51

Який вигляд матиме пенсійна реформа, обговорили Міністр соціальної політики України Андрій Рева, та представники Світового банку в Україні.

За підрахунками міністерства в 2025 році лише 8% чоловіків і 10% жінок зможуть отримувати пенсію за віком. Тому треба шукати інші шляхи пенсійного забезпечення. Загалом, зараз ситуація така, що якщо сьогодні не вжити заходів і не провести реформу, то незабаром Пенсійний Фонд рухне, повідомив урядовець.

 «Наша ідея полягає в тому, щоб зробити диференційованим час виходу на пенсію. Кожен майбутній пенсіонер сам для себе визначить його, залежно від того, як сплачував внески.» – повідомив Андрій Рева.

Тобто кожен працюючий буде мати можливість відслідковувати – яка пенсія йому може бути нарахована на будь який момент часу. Проте, зараз в країні існує проблема з повною сплатою внесків до пенсійного фонду. Із 26 мільйонів осіб працездатного віку їх сплачують всього 10 мільйонів. В Росії, і в Білорусі, та навіть у Молдові внески до Пенсійного фонду відраховують більш дисципліновано, ніж в Україні, зауважив Міністр.

«Має виконуватися контракт поколінь. Я працюю – сплачую внески, мої діти працюють – сплачують внески. Так от, нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а сьогоднішні працюючі виконують його лише на 40%. Тому нині центральним завданням є відновлення стимулів, аби всі сплачували внески. Бо саме це є головним елементом наявності страхового стажу.» – каже Андрій Рева.

У баченні шляхів реформи фахівців Міністерства й спеціалістів Світового банку сходяться чимало позицій, однак є декотрі базові речі, що необхідно проговорити й пропрацювати. При цьому, представники світового банку наголошують – остаточний пакет рішень має бути простим, аби кожна пересічна людина зрозуміла суть цього своєрідного договору між державою і нею, аби усвідомити, чому вона має платити в державну систему.

Учасники зустрічі зійшлись у думці, що ключовим елементом у роз’яснювальній роботі щодо пенсійної реформи має бути наголос на стажі, на усвідомленні людьми, що для того, аби вийти на пенсію, необхідно платити внески.