Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

У Польщі скасовано податок на доходи для молоді!

05 липня, 2019, 20:59

У березні 2019 року Уряд від правлячої партії Польщі «Право і справедливість» презентував дорожню карту «П’ятірка ПіС», – це урядові ініціативи з розширення програми «Сім’я 500+», виплати «тринадцятої пенсії», ліквідація податку на доходи працюючий молоді до 26 років, відновити автобусне сполучення в малих місцевостях.

І хоча Уряд анонсував відміну податку для молоді у жовтні 2019 року, вже наприкінці червня Рада міністрів ухвалила відповідний проект. У міністерстві фінансів Польщі вважають, що молоді люди відчують реальну дію цієї податкової пільги:

Це досить значна пільга, оскільки, якщо порахувати, скільки грошей щорічно залишатиметься в ваших гаманцях, то де-факто можна сказати, що, як мінімум, так звана тринадцята зарплата. Якщо хтось заробляє мінімальну зарплату, тобто 2250 злотих (600 долл США) без вирахування податків, то за рік він зможе заощадити понад 1600 злотих (425 долл США).

Як  зазначив заступник міністра фінансів Петро Новак:

Якщо ми говоримо про середню заробітну плату, яка становить 4765 злотих (1270 долл США), то за рік у гаманці залишиться близько 4600 злотих (1225 долл США). Можна сказати, що це більше за тринадцяту зарплату. З цієї точки зору, це дуже революційна зміна в нашій країні.

4 липня 2019 Польський Сейм проголосував за нульовий ПДФО для молоді до 26 років. Відтак 419 голосами «за», та 4 голосами «проти» з 1 серпня цього року 18% податку на доходи для працюючій молоді буде скасовано. За підрахунками, більше 2 мільйонів молодих людей виграють від цього. Завдяки новим нормам, люди віком до 26 років отримуватимуть вищу зарплату.

Але нові податкові пільги не звільняють від зобов’язання сплачувати пенсійні та страхові внески до ZUS (соціальне страхування Польщі) та на охорону здоров’я до Національного фонду охорони здоров’я.

Як вплинуть соціальні новації в сусідній Польщі на демографічну ситуацію в Україні?
З жалем, слід констатувати, що все більше української молоді, спрямовують свої зусилля на навчання в європейські ВНЗ, і безсумнівно Польща лідирує за кількістю українських студентів.

Так за даними аналітичного центру CEDOS кількість українського студентства у закордонних університетах у 2017/2018 році складає щонайменше 83 тис.осіб.

У Польщі 55% від усього іноземного студентства займають українці. З огляду на те, що більшість з них платить зі своєї кишені за навчання, і за проживання, – це є важливі інвестиції в майбутнє молодого фахівця. Виникають великі сумніви щодо того, що українська молодь повернеться працювати в Україну де середня зарплата в декілька разів нижча за польську.

Наступає на п’яти Польщі у конкурентній боротьбі за нашу молодь і Словаччина, де українське студентство за попередніми даними у 2018/2019 навчальному році складає вже 30%. Різниця лише в тому, що майже усі вони навчаються за кошти словацького бюджету, тобто вони, як і словацькі громадяни, приносять бюджетні кошти словацьким університетам, натомість за проживання часто сплачують з власної кишені.

На сьогодні спеціальні дослідження CEDOS окремо в кожній країні Вишеградської четвірки показують, що молодь, яка туди поїхала вчитись, БІЛЬШЕ не задоволена умовами життя в Україні загалом, ніж станом вищої освіти зокрема. Вона розглядає вищу освіту в іншій країні як місток до подальшого життя після випуску в кращих умовах поза межами України.

В підписаній цього року Генеральній Угоді про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально – економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки Сторони (профспілки, роботодавці та уряд) домовились:

3.49 Підвищувати престижність робітничих професій та технічних спеціальностей серед молоді як фундаментальних в розвитку національної економіки.

а Кабінет Міністрів України та Сторона роботодавців зобов’язались:

3.60 Вживати заходів з метою удосконалення профорієнтаційної роботи серед молоді, підвищення їх мотивації за професіями і спеціальностями, затребуваними на ринку праці.

Напевно старшим потрібно замислитись, хто їх буде утримувати в найближчому майбутньому, а молоді більш активніше відстоювати свої конкретні інтереси. Благо, за корисними практиками не потрібно йти світ за очі, напрацювання сусідньої Польщі нам на допомогу.

«Держитесь! Заграница нам поможет» (с)

Джерела: https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zerowy-pit-dla-osob-do-26-roku-zycia-uchwalony-przez-sejm,nId,3078345